Langrenn 2008 2015-11-02 23:37:00

Informasjon om 2008-gruppa i Røa IL

Skisesongen 2017/2018 for 2008-gruppa

Langrennstrening i Røa IL Langrenn for barn født 2008 starter med barmarkstrening første mandag etter høstferien på Bogstad skole.

Hvis dere er nye på 2008 denne sesongen så send gjerne en e-post til trener eller oppmann slik at vi kan legge til rette for en god start i skigruppa.

Barmarkstrening

Treningstid: mandager og torsdager kl. 18:30 til 19:30

Fra 9. oktober er oppmøte hver mandag på Bogstad skole. Vi vil trene i nærområdet. Vi ber foreldre hente barna ved i øvres skolegård når treningen er slutt kl. 19.30.

På torsdager vil vi trene rulleski så lenge det er forhold til det. Informasjon om oppmøtetid og sted legges ut på facebooksiden før hver trening.

For å skape et godt sosialt miljø arrangerer vi også nærsamlinger på høsten og vinteren.

Viktig:

Alle barna skal ha refleksvest merket med "2008", "Navn" og telefonnummer slik at vi trener kan kontakte dere hvis behov, både foran og bak. Husk også at det blir kaldere og det er viktig med hansker.

Treningen på mandager er basistrening og består blant annet av stasjonstrening. De ulike aktivitetene har fokus på spenst, hurtighet, balanse, koordinasjon og litt styrke. Aktivitetene er organisert i form av lek.

Skitrening i Sørkedalen

Når snøen kommer vil treningen for 2008 foregå i lysløypa i Sørkedalen.

Treningstid: mandag kl. 1830 til 1930. 

Vi vil også ha torsdagstreninger til vinteren.

2008-gruppa på Facebook.

Her finner du all informasjon om trening og aktiviteter.

Gruppa heter "Røa Langrenn 2008-barn", og kan finnes på linken:

https://www.facebook.com/groups/1642712779331698/

Oversikt og kontaktinformasjon på trenere og oppmann

Rolle Navn E-post Telefon
Hovedtrener Trude Wenaas tw@wg.no 97 71 23 07
Hovedtrener Runar Thorsrud runar.thorsrud@hotmail.no 91 59 45 66
Oppmann Siri Koller Tufte sktufte@getmail.no 91 81 10 16
Hjelpetrener Aina Hagen Stomperud mstomper@online.no 91 60 78 10
Hjelpetrener Andres Diez Andres.Diez@santanderconsumer.no 95 44 80 55
Hjelpetrener Bjørn-Tore Westrum btw1@online.no 93 44 36 71
Hjelpetrener Carl Mo carl@kolonihagen.no 91 16 04 98
Hjelpetrener Carsten Mo carstenmo5@gmail.com 90 71 54 47
Hjelpetrener Jaochim Wingerei Joachim.wingerei@gmail.com  91 57 01 72
Hjelpetrener Erik Sletten erik.sletten@getmail.no 91 65 63 61
Hjelpetrener Marit Myren MMyren@wrberkley.com 93 42 04 06
Hjelpetrener Ragnhild Berling Grande ragnhild.berling.grande@gmail.com 90 72 40 25
Hjelpetrener Tore-Jørgen Rye tore.jorgen.rye@gmail.com 93 48 08 24
Hjelpetrener Torun Løberg torun_nih@hotmail.com 90 60 86 27
Hjelpetrener Unn Duus Carlsen Unn.Duus-Carlsen@telenor.com 95 29 85 21

Nyheter

Vi har åpnet nettbutikken igjen! Nyheter 2017-18 er ny renndress utviklet i samarbeid med Martin Johnsrud Sundby og Røas egne juniorer samt nytt design på dunjakke. Merk - nettbutikken stenger ved midnatt 18. oktober (kl. 23:59).

09.10.2017
- trudelarstad